2025. május 13.

Kisebb adó mellett is ugyanakkora bevétellel tervez Győr

A fejlesztésekre mintegy 20 milliárd forintot szán a győri városvezetés a következő időszakban.

Győr 2018-as költségvetését a februári közgyűlés tárgyalja, a fő számokról Borkai Zsolt polgármester adott áttekintést hétfőn. A büdzsé legfontosabb célkitűzése a városi intézményrendszer színvonalas fenntartása és működtetése – különös tekintettel a kulturális, sport- és köznevelési intézményekre. A fenntartás mellett pedig a fejlesztési projekteken van a hangsúly – tette hozzá, amelyek egyrészt saját bevételből, másrészt a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programból valósulnak meg. Idén a Modern Városok Program beruházásainak megvalósítása is elkezdődik.

A mérleg bevételi oldalán a legnagyobb szám az iparűzési adó, amelyet 21,5 milliárd forintra becsülnek, az építményadó 3,4 milliárd forintot, a gépjárműadó 500 milliót, míg az idegenforgalmi adó-bevétel 140 millió forintot jelent. A város 2017-ben is adóbevételi rekordot döntött, amely Győr gazdasági erejét is mutatja. E téren fontos változás, hogy 2018. január 1-től az iparűzési adó mértéke 1,6 százalékra csökkent. A polgármester szerint a mérséklés ösztönzőleg hat a vállalkozásokra, ezért bár kisebb lett az adókulcs, a bevétel nem fog csökkenni, így a tavalyi iparűzési adóval tervez a városvezetés idén is. A város 6,5 milliárd forintos állami bevételre, 8,2 milliárdos TOP-forrásra számíthat, míg a Modern Városok Program megvalósításához 2,5 milliárd forint érkezik az idén.

Az 53,5 milliárd forint főösszeg jelentős hányadát fejlesztésekre fordítja város, mindent egybevetve mintegy 20 milliárd forint értékű fejlesztés várható – írta meg a gyorplusz.hu. A belváros az elmúlt években jelentős felújításon ment keresztül, így lényegében két terület: a Bécsi kapu tér és a Győri Nemzeti Színház környezete maradt hátra.

Megosztás

Csökkent a vallás jelentősége a fiatalok életében

Hello Közélet

Csökkent a vallás jelentősége a fiatalok életében

  • 2024.06.3

Hogyan viszonyulnak ma a fiatalok a valláshoz? Milyen okok vezethettek az eltávolodásukhoz? Hogyan tud alkalmazkodni a vallás a mai fiatalsághoz, és hogyan lehet újra vonzóvá tenni számukra? Számos kérdés, kutatási adat, szociológiai értékelés és egy lehetséges válasz: az Aquinói Szent Tamás Akadémia innovatív képzése.

Jót tenni, jól

Hello Közélet

Jót tenni, jól

  • 2024.05.28

Jót tenni jól ma már nem olyan egyszerű, a CHERRISK biztosítási platform mégis ezt kísérli meg saját fejlesztésű eszköztárával.